День цивільного захисту в школі

     На виконання  річного плану роботи школи та  наказу від 30.03.2018 № 80-н/в  «Про підготовку і проведення Дня  цивільного  захисту в школі» для забезпечення високої організованості, якісного навчально-тренувального проведення заходів цивільного  захисту в школі, як підсумок навчання учнів та працівників, на якому були закріплені отримані теоретичні знання та відпрацьовані практичні дії з особистої безпеки та захисту від наслідків можливих в нашій місцевості надзвичайних ситуацій, 26 квітня 2018 року  було проведено День цивільного  захисту в школі. 
      Питання безпечної поведінки учасників навчально-виховного процесу під час проведення вище зазначених заходів розглянуто на інструктивній нараді з вчителями. Працівником навчально-методичного центру Острозьких курсів 3 категорії  Андросюком Я.Л. надано  методичну допомогу у підготовці до Дня цивільного захисту у школі. До участі  в «Дні цивільного  захисту в школі» були залучені керівник та командно-начальницький склад  цивільного  захисту школи, весь постійний склад учнів 1-11-х класів, особовий склад добровільної пожежної дружини школи. До 20.04.2018 року відповідальні особи  були забезпечені табельним майном,  класні керівники провели класні збори «Про завдання учнів щодо дотримання правил безпеки під час проведення Дня цивільного  захисту в школі», відповідальним з питань цивільного  захисту І.Кузьменком розроблено план підготовки та проведення Дня цивільного  захисту в школі, перевірено готовність аварійних виходів, плану евакуації, готовність складу учасників.
      В рамках заходів до Дня цивільного  захисту проведено  радіоінформацію про  цілі і завдання цивільного захисту, тематичні уроки з основ  здоров’я у 6-А, 7-А класах (вчит. Кузьменко І.Ю..). Вчителем образотворчого мистецтва Н. Максимчук та вчителями початкових класів оформлено виставку дитячих малюнків «Безпека понад усе», а у шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку літератури  «Чорний біль над білим світом», присвячену черговій річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС.  Інформаційним центром учнівського самоврядування «МАКСИМУМ»  підготовлено шкільну радіогазету про завдання і цілі Дня цивільного захисту, дії учнів в екстремальних ситуаціях (кер. Кузьменко І.Ю.) , та виступ агітбригади гуртка «Школа безпеки» для учнів початкових класів (кер. Гулько А.В.). Для учнів 3- 4  класів проведено екскурсію до Острозького МРС ГУ ДСНС України в Рівненській області , де вони ознайомились з роботою пожежно-рятувальної служби. Вчителем Дячук Т.А. проведено засідання круглого столу за участю учнів 9-х класів на тему «Екологічні катастрофи, що сколихнули світ», вчителем Захисту Вітчизни Гонтою Ф.І.  спільно з учнями 11-х класів   розглянуто нормативно-правову базу, обов’язки учнів щодо вивчення основ цивільного захисту та проведено демонстрацію навиків учнів  щодо використання засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри, діям в екстремальній ситуації (радіаційне, хімічне  забруднення, терористичний акт). Працівником Райвійськомату старшим лейтенантом В.Чернихом проведено навчання з учнями 7-10 класів щодо дій у разі виявлення невідомого небезпечного предмета. Вчителями основ здоров’я І.Кузьменком  та А.Гульком проведено тренінг з учнями 4-8 класів з надання домедичної  допомоги потерпілим у зоні НС при кровотечах, переламах, переохолодженні з використанням вмісту індивідуальних аптечок, підручних засобів. Інформацію про проведення заходів та фотоматеріали розміщено на ВЕБ-сайті школи.
      З метою практичної перевірки  здатності учнів діяти за сигналом «Увага, всім!» було проведено навчальну тривогу та евакуацію учнів школи та персоналу за ввідною «пожежна тривога». Після оголошення тривоги останній клас прибув у місце збору за 2 хв.52 сек. Всі працівники та учні  правильно зорієнтувалися при евакуації , залишаючи навчальні приміщення та  обираючи аварійний вихід. По завершенні запланованих заходів та спеціального об’єктового тренування з питань цивільного  захисту відбулось засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де начальник цивільного захисту Лазарчук Р.М.  дала оцінку готовності колективу школи до реалізації планів реагування на НС, локалізації і ліквідації їх наслідків, дій керівного складу, евакуаційної комісії та членів добровільної пожежної дружини школи.