День української писемності та мови

Уже традиційно 09 листопада у школі урочисто проходить День української писемності та мови. Упродовж дня відбувалися найрізноманітніші заходи. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності. Педагоги школи провели мовознавчі вікторини, лінгвістичні турніри та ігри, усні журнали. Було організовано виставки стіннівок, плакатів, малюнків, тематичних стендів, літературних газет, книжкові виставки.

Учителем Кузьменко О.Є.  організовано виставку «Мовознавчий листопад»; мовознавче рандеву «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» ( 8- А клас), під час якого учні удосконалили знання про історію розвитку української мови, про її тернистий  шлях через заборони до сьогодення; під час заходу були виконані вправи, які сприяли удосконаленню вміння аналізувати та виправляти помилки в мовленні, знаходити недоліки в побудові та мовному оформленні  власних і чужих  висловлювань.

Учні 6-х та 7-х класів під керівництвом Корж Т.С. взяли участь в українознавчій  грі «Неймовірна круговерть» з теми «Українські прислів’я». Визначено найкращу команду і найкращого гравця.

Спільно з учителем української мови та літератури Ковальчук Л.А. учні 9- А класу провели мовознавчу гру - редагування « А я пишу рідною так..» з школярами 5, 6, 7 класів. Діти вчились вирізняти кальки та росіянізми в мовному потоці й уміти заміняти правильними відповідниками української мови. Захід спрямований на те, щоб дбати про чистоту та культуру   мовлення. Цікавим були конкурс малюнків "Моя мова калинова"  та  вікторина "Знавець рідної мови"(вчитель Тарасюк Ж.М.). Учні 10-А класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Харитоненко Н.М. писали Всеукраїнський диктант, а пізніше провели мовознавчу гру «Фразеологічний калейдоскоп», мета якого поширити знання учнів про фразеологізми, показати їх багатство та виражальні особливості. Три команди змагались в дев’яти раундах: пояснювали значення фразеологізмів, добирали тематичні вислови,складали синонімічні ряди, антонімічні пари, розгадували їх за зображеннями, самі малювали, зображали невербальними способами. Команди були надзвичайно активними, і хоч перемогла лише одна з команд, переможених не було. Гарний настрій і корисний досвід отримали всі!