Крим – це Україна

В Україні 26 лютого відзначають День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Він був запроваджений Указом Президента України №58/2020 від 26 лютого 2020 року.

Цього дня у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Того дня у мирний спосіб українцям вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже десять років.

       До дня спротиву окупації для здобувачів освіти було проведено низку просвітницьких заходів, а саме.

Членами учнівського самоврядування «МАКСИМУМ» оформлено  інформаційний стенд «26 лютого – День початку кримського спротиву». На сторінці Instagram розміщено інформаційний дайджест «Крим. Хронологія окупації». Класними керівниками 1-2 класів проведено інформаційні хвилинки «Що ми знаємо про Крим». Учні 3-4 класів долучилися до експрес-мандрівки «Нескорений Крим». Ліцеїстам 5-8 класів проведено годину спілкування «Крим – це Україна». Учні 9-11 класів разом з класними керівника подивились та обговорили документальну стрічку “Крим: як це було”. Фільм розповідає історію українських військових, які першими зустрілися з практикою гібридної війни, та попри все залишилися вірними присязі.

 Крим – Україна. Слава Україні!