Права, обов’язки та відповідальність школярів

З початком нового навчального року постала потреба нагадати школярам про їх права, обов’язки та відповідальність. Тому прокурори спільно з працівниками поліції завітали до Острозького ліцею № 1, аби поспілкуватися із учнями 11 класу.

Зокрема, ювенальна прокурорка Острозького відділу Здолбунівської окружної прокуратури розповіла дітям про їхні права, закріплені Загальною декларацією прав людини та відповідною Конвенцією ООН. Особливу увагу приділила питанням запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу в закладах освіти.

Підліткам нагадали також про завдання правоохоронних органів у сфері протидії насильству та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб. 

Акцентували і на тому, що кожному праву людини кореспондується обов’язок іншої людини не порушувати його, а в разі порушення прав іншої особи, невиконання обов’язків настає юридична відповідальність. Тому учнів ознайомили з особливостями кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх.

Старший інспектор сектору ювенальної превенції Рівненського РУП ГУНП в області наголосив на питаннях дотримання правил дорожнього руху та попередження шкідливих звичок.

Захід пройшов у формі жвавого спілкування.