Тиждень охорони праці

Тиждень охорони праці у школі

 

З метою привернення уваги працівників та учнів школи до питань дотримання вимог охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та безпеки життєдіяльності, запобігання випадкам травматизму учасників навчально-виховного та   формуванню в учнівської молоді ціннісного ставлення до праці,  у школі з 24 по 28 квітня 2017 року проходив тиждень охорони праці. В рамках тижня було організовано випуск радіогазети «Життя одне», випуск інформаційної стінгазети «28 квітня – день охорони праці», оформлено інформаційний стенд «Охорона праці як засіб збереження життя і здоров’я людини…» та проведено вікторину для учнів 1-4 класів на тему «Безпека у запитаннях та відповідях». (педагог-організатор Грицюк Ю.О., центр учнівського самоврядування «МАКСИМУМ»).

             В рамках заходів до Дня цивільного  захисту проведено  радіоінформацію про  цілі і завдання цивільного захисту, тематичні уроки з основ  здоров’я, 5-Б, 8–Б, 10-Б, 11-А класах (вчитель Гулько А.В., Гонта Ф.І.). Вчителем образотворчого мистецтва Н.Максимчук та вчителями початкових класів оформлено виставку дитячих малюнків «Безпека понад усе», а у шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку літератури  «Чорний біль над білим світом», присвячену черговій річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Інформаційним центром учнівського самоврядування «МАКСИМУМ»  підготовлено шкільну радіогазету про завдання і цілі Дня цивільного захисту, дії учнів в екстремальних ситуаціях (керівник  Кузьменко І.Ю.), та виступ агітбригади гуртка «Школа безпеки» для учнів 4-х класів (керівник Гулько А.В.). Для учнів 2- 4  класів проведено екскурсію до Острозького МРС ГУ ДСНС України в Рівненській області, де вони ознайомились з роботою пожежно-рятувальної служби. Вчителем Дячук Т.А. проведено засідання круглого столу за участю учнів 10-х класів на тему «Екологічні катастрофи, що сколихнули світ», вчителем Захисту Вітчизни Гонтою Ф.І.  спільно з учнями 11-х класів   розглянуто нормативно-правову базу, обов’язки учнів щодо вивчення основ цивільного захисту та проведено демонстрацію навиків учнів  щодо використання засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри, діям в екстремальній ситуації (радіаційне, хімічне  забруднення, терористичний акт,  виявлення невідомого небезпечного предмета). Вчителем основ здоров’я І.Кузьменком  проведено тренінг з учнями 4-9 класів з надання домедичної  допомоги потерпілим у зоні НС при кровотечах, переламах, переохолодженні з використанням вмісту індивідуальних аптечок, підручних засобів. З метою практичної перевірки  здатності учнів діяти за сигналом «Увага, всім!» було проведено навчальну тривогу та евакуацію учнів школи та персоналу за ввідною «пожежна тривога».

       

 Упродовж тижня проведено інформаційні виступи на теми «Нещасті випадки на дорогах», «Ваші дії на випадок пожежі», «Правила поводження з електро та газоприладами» (Гулько А.В.). Класними керівниками 1-4 класів організовано виставку дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Також в рамках тижня пройшли бесіди по класах на теми: «Моє життя та здоров’я в моїх руках», «Чи знаєте ви обов’язки та права пішоходів?», «Береженого Бог береже», «Щастя у праці», «Чи знаєте ви обов’язки та права пішоходів?», «Що слід робити у разі пожежі» «Безпечна праця батьків – моє щасливе майбутнє», «Велика радість – праця», «Чи вмію я організувати свій час», «Моє життя та здоров’я в моїх руках», «Хімічні речовини у побуті», «Що слід робити у разі отруєння хімічними речовинами» та інші. «Перша допомога при отруєнні хімічними речовинами», «Молодь за безпечну працю».