Тиждень Шевченкознавства

З метою  вшанування пам’яті  великого Кобзаря та відзначення 210 річниці з дня його народження, розширення знань учнів про життя й творчість  Т. Г. Шевченка   в ліцеї проведено  Шевченквський тиждень.

            Учителем Харитоненко Н.М. проведено онлайн-квест, під час якого ліцеїсти  6-х класів  поринули у світ Шевченкового слова. Розгадуючи ребуси, вони шукали  відповіді – скарби в «Кобзарі».

            Учні 9-В класу разом із  Корж Т.С. провели  цікаву пізнавально-інтелектуальну гру-квест «Шляхами Шевченка. Чи знаєш ти, хто я?» для учнів 4 класів. Завдяки заходу ліцеїсти активно провели час, застосовуючи здобуті знання та дізнаючись щось нове про великого українського письменника Т.Г.Шевченка.

            Учителем Кузьменко О.Є. проведено гру з ліцеїстами 9-Б класу  «Шевченко багатогранний», під час якої усі змогли озирнути грані різнобічного таланту й творчості Генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, поглянути на Пророка – відомого й невідомого: вкотре звернутися до прочитання його поезій і огляду художніх шедеврів, а також приділити увагу діяльності Кобзаря  як прозаїка, видавця, географа, археолога, моделі, майстра епістолярного жанру тощо; пригадати ключові факти з біографії Т.Г. Шевченка та розповісти про малознані, але промовисті епізоди з його життя.

            З метою демонстрації тісного взаємозв’язку великого Шевченківського спадку з сучасністю, його впливу на гартування українського духу в боротьбі за свою свободу учителем Ковальчук Л.А. та учнями 11-Б та 10-А класів організовано бліц-опитування серед учнів та вчителів «Цікавий та близький Тарас Шевченко».

Вихованню національної самосвідомості, формуванню уміння працювати в команді, розвитку здатності до взаємодії  сприяв літературний ярмарок  «Як ми знаємо Тараса Шевченка» за участі  учнів 6-А, В класів, проведений учителем Лазарчук Р.М..

  З ліцеїстами 9-А  класу (вчитель Клебан О.І.)  проведено конкурс знавців життя і творчості Г.Г.Шевченка, який допоміг  розкрити велич  українського генія, спонукав школярів замислитись над власним розумінням постаті Шевченка.Під час заходу учні класу розгадували кросворди, читали поезії, малювали ілюстрації.

             Упродовж тижня серед учнів 5-11 класів проведено мінідиктанти «Наш Шевченко», «Тарасові слова – то правда жива», »Тараса думки будуть жити віки», «Народився, щоб осяяти землю», «Геній України».